
Het doelsaldo is in de wedstrijd tegen Excelsior flink verbeterd doordat Ajax maar liefst met 1-7 won van de rotterdammers. Ajax trakteerde daarmee de gastheren op de grootste thuisnederlaag tot nu toe. Donny van de Beek heeft deze wedstrijd laten zien dat hij van grote waarde is door één assist te geven en twee doelpunten te maken. De wedstrijd begon eigenlijk al heel goed want Ajax zette druk en schietkansen waren er vrijwel direct voor Blind en Ziyech en aan de andere kant was het Koolwijk met een schot. Ondanks de vele kansen bleef het tot de dertigste minuut doelpuntloos maar daar veranderde Donny van de Beek wat aan door de pass van Dusan Tadic onder doelman Stevens door te schuiven (0-1).
Dertien minuten later was het Lasse Schöne die met een schitterende vrije trap de bal in de korte hoek via de onderkant van de lat in het doel schoot (0-2). In de tweede helft werd Noussair Mazroaui vervangen door Rasmus Kristensen en ook hij liet zijn waarde zien. Rasmus geeft de bal voor het doel en Donny van de Beek maakt zijn tweede van vandaag (0-3). Excelsior was niet van plan om het al op te geven en Messoud gaf de thuisploeg weer wat hoop door alleen op André Onana af te gaan en te scoren (1-3). Negen minuten later kon het scorebord alweer aangepast worden omdat Donny van de Beek vanaf de achterlijn een schitterend hakje gaf op Kasper Dolberg die vervolgens de 1-4 in het net joeg.
De kans dat Excelsior de wedstrijd zou gaan winnen was echt wel verkeken nadat Jerdy Schouten een bal uit de hoekschop over zijn eigen doelman kopte (1-5). Klaas-Jan Huntelaar komt in plaats van Dusan Tadic het veld in en dat The Hunter wil laten zien dat hij nog meetelt blijkt uit de bal die hij voorlangs de keeper op de paal schiet. Hakim Ziyech kent ook geen genade voor Excelsior en drukt net buiten de 16 meter af met laag schot in de verre hoek (1-6). Eric ten Hag liet vanaf de zijlijn blijken dat Ajax het tempo hoog moest houden en Ziyech maakte in de 86ste minuut een mooie actie die afgerond werd door de ingevallen David Neres. Uiteindelijk viel tegenstand van ook deze club uit 010 reuze mee.
Opstelling Excelsior: Stevens, Matthys, Schouten, Koolwijk (’72 Anderson), Omarsson, Burnett (’84 Van der Meer), Messaoud (’84 Mahmudov), Bruins, Mattheij, Haspolat, Fortes, Burnet
Opstelling Ajax; Andre Onana, Nicolás Tagliafico, Daley Blind, Matthijs de Ligt, Noussair Mazraoui (’64 Rasmus Kristensen), Frenkie de Jong (’62 Frenkie de Jong), Donny van de Beek, Lasse Schöne, Dusan Tadic (’74 Klaas-Jan Huntelaar), Kasper Dolberg, Hakim Ziyech
Excelsior – Ajax 1-7 (0-2)
’30 Van de Beek
’43 Lasse Schöne
’47 Van de Beek
’51 Messaoud
’58 Dolberg
’70 Schouten (ED)
’78 Ziyech
’87 Neres
Gele kaarten: Fortes, Haspolat, Matthys (Allen Excelsior)