Ajax bereikt halve finale Europa League na zinderende verlenging

Ajax staat in de halve finale van de Europa League nadat het in de return tegen Schalke´04 in de verlenging twee keer wist te scoren. Na de 2-0 zege in de heenwedstrijd hadden de Ajacieden goede papieren, maar Schalke poetste de achterstand weg voor eigen publiek. In de verlenging kwam Schalke zelfs op een 3-0 voorsprong en leek de halve finale ver weg voor Ajax. Nick Viergever en Amin Younes zorgden echter voor de 3-2 eindstand, waardoor Ajax voor het eerst sinds 1997 weer in een Europese halve finale staat.

Peter Bosz had vooraf een waarschuwing gegeven aan de spelers van Ajax dat men moest waken voor onderschatting en dat Schalke vanaf de eerste minuut vol gas zou geven. Het scenario voltrok zich in de Veltins Arena en al na twee minuten had Ajax op achterstand kunnen komen. Meyer schoot de bal tegen de paal terwijl Goretzka een minuut eerder de bal net naast het doel van Onana schoof. Daarna kreeg Ajax meer grip op de wedstrijd maar tot echte kansen kwam de ploeg van Bosz niet.

In de tweede helft kreeg Lasse Schöne uit een vrije trap de kans om de score te openen maar zijn schot werd gekeerd door doelman Fährmann die ook in Amsterdam al een lastig obstakel bleek. De minuten daarna ging het volledig mis voor Ajax. Goretzka werd bediend door Guido Burgstaller en schoof de bal vanuit een lastige hoek onder Onana door. De man van de assist zorgde vervolgens voor de 2-0 met een hard schot op aangeven van Sead Kolasinac. Nadat Joël Veltman zijn tweede gele kaart kreeg en kon inrukken leek de halve finale voor Ajax ver weg. In de verlenging scoorde Schalke de 3-0 en tikte de tijd weg voor Ajax. Nadat Nick Viergever uit een kluts de 3-1 scoorde leek Schalke gebroken en zette het een alles of niets offensief in. Hier wist Ajax wel raad mee en het was uiteindelijk Amin Younes die de 3-2 scoorde en daarmee staat Ajax in de halve finale van de Europa League.

Schalke’04 – Ajax 3-2 (0-0)

’52 Goretzka 1-0
’56 Burgstaller 2-0
‘101 Caligiuri 3-0
‘111 Viergever 3-1
‘120 Younes 3-2

Scheidsrechter: Hategan (Roe)
Gele kaarten: Burgstaller, Kolasinac, Nastasic (Schalke), Viergever, Ziyech (Ajax)
Rode kaarten: Veltman (Ajax)

Opstelling Schalke’04: Fahrmann, Riether (/112 Avdijaj), Howedes, Nastasic, Kolasinac, Caligiuri, Stambouli (/53 Huntelaar), Goretzka (/84 Geis), Bentaleb, Meyer, Burgstaller

Opstelling Ajax: Andre Onana, Joël Veltman, Davinson Sanchez, Matthijs de Ligt, Nick Viergever, Hakim Ziyech, Lasse Schone (/74 Donny van de Beek), Davy Klaassen, Justin Kluivert (/61 Kasper Dolberg), Bertrand Traore (/82 Kenny Tete), Amin Younes

Related posts