
Ajax heeft gedaan wat het moest doen en dat was winnen van FC Twente. Eindelijk kon Amin Younes na heel veel dreigende acties weer eens een doelpunt verzilveren en Kasper Dolberg volgde hem met twee treffers waardoor de eindstand 3-0 werd. De eerste helft was niet erg opbeurend en de tussenstand was 0-0 ondanks dat Ajax meer overwicht had en de wedstrijd controleerde. Doelpogingen van Dolberg, Ziyech werden door de keeper van Twente gepareerd en Bertrand Traoré kreeg een perfecte pass van Amin Younes maar wist de bal naast te schieten.
Bekijk hier ons fotoverslag van dit duel
Na rust wist Amin Younes eindelijk zelf een doelpunt te maken door in de korte hoek te schieten na een prima assist van Davy Klaassen (1-0). Hierna werden de spelers wakker en begon de druk op het Twentse doel toe te nemen. Amin Younes werkte als een paard en gaf een mooie pass binnendoor op Kasper Dolberg die de bal behendig meenam, de keeper omspeelde en aan de goede kant van de paal de bal binnenschoof (2-0). Ajax nam tevreden met de stand wat gas terug en had geen moeite met de Tukkers. Vlak voor tijd maakte Hakim Ziyech nog een mooie solo en schoot van vlakbij op de Twentse doelman. Toch werden de supporters nog op een doelpunt getrakteerd want via Ziyech mocht Kasper Dolberg de eindstand op 3-0 zetten.
Ajax – FC Twente 3-0 (0-0)
’55 Amin Younes 1-0
’67 Kasper Dolberg 2-0
’91 Kasper Dolberg 3-0
Scheidsrechter: Danny Makkelie
Toeschouwers: 51.583
Gele kaarten: Klich (Twente)
Opstelling Ajax: Andre Onana, Joel Veltman, Davinson Sanchez, Nick Viergever, Daley Sinkgraven(/76 Matthijs de Ligt), Davy Klaassen, Lasse Schöne(/81 Donny van de Beek), Hakim Ziyech, Bertrand Traoré(/60 Justin Kluivert), Kasper Dolberg, Amin Younes.
Opstelling FC Twente: Marsman; Ter Avest, Andersen, Thesker, Van der Lely; Mokotjo, Jensen(/75 George), Klich; Ede(/59 Seys), Ünal, Cellina(/75 Trajkovski)