Ajax heeft de hoop in Almelo dat Heracles na vanavond de nieuwe koploper zou zijn de kop ingedrukt. In Almelo won Ajax door twee prachtige treffers van El Ghazi en Gudelj met 0-2. Na vier overwinningen op rij in het vernieuwde Polman Stadion moest Heracles daardoor de eerste nederlaag slikken.
Bekijk via deze link het fotoverslag van dit duel
Door twee afstandschoten in de eerste helft viel de droom van Heracles – koploper worden – al snel in duigen. Anwar El Ghazi legde na veertien minuten genadeloos aan en zijn schot vloog hard in de bovenhoek en daarmee zette hij Ajax al snel op voorsprong. Niet veel later leek Heracles terug in de wedstrijd maar het doelpunt van Zomer werd afgekeurd wegens buitenspel. Ajax sloeg daarna opnieuw toe en het was Nemanja Gudelj die dit keer de bal snoeihard in de bovenhoek schoot en de 0-2 op het scorebord zette in Almelo. Heracles kon daarna geen vuist maken maar toch was het Navratil die vijf minuten voor rust de 1-2 op zijn schoenen had maar hij miste.
Na rust kwam Ajax nog nauwelijks in de problemen. Heracles drong wel aan en had via een scrimmage nog een kans op de aansluitingstreffer, maar die bleef uit. Ajax ging vervolgens nog vrij slordig om met kansen voor Fischer en El Ghazi en had met gemak de voorsprong kunnen uitbreiden om de wedstrijd definitief op slot te gooien. De 0-2 bleef daardoor staan. Ajax kan zich nu gaan voorbereiden op het Europese treffen met Fenerbahçe van aankomende donderdag.
Heracles – Ajax 0-2 (0-2)
14. El Ghazi 0-1
22. Gudelj 0-2
Scheidsrechter: Blom
Toeschouwers: 12.080
Gele kaarten: Pelupessy, Te Wierik, Bruns (Heracles), Gudelj, Dijks (Ajax)
Opstelling Heracles: Castro; Droste, Te Wierik, Zomer, Fledderus; Bruns, (/76 Gladon), Pelupessy, Bel Hassani; (/65 Darri), Navratil, Weghorst, Gosens
Opstelling Ajax: Diederik Boer, Kenny Tete, Joël Veltman, Jairo Riedewald, Mitchell Dijks, Riechedly Bazoer, Davy Klaassen, Nemanja Gudelj, Lasse Schöne, Anwar El Ghazi, Viktor Fischer (/81 Amin Younes)
