Vitesse heeft Ajax met een dreun van jewelste uit de KNVB-beker gestoten. Ajax kwam geen moment in de wedstrijd en had niets in de pap te brokkelen tijdens het duel de achtste finales. Na negentig minuten stond een onthutsende, en volkomen terechte, 0-4 eindstand op het scorebord. De laatste keer dat Ajax niet overwinterde in de beker was in 2008.
Frank de Boer paste zijn vertrouwde elftal van de laatste weken op meerdere posities aan. Lasse Schöne, Lucas Andersen en Niklas Moisander ontbraken net als doelman Jasper Cillessen in de basisformatie van de thuisclub. Zij maakten de weg vrij voor Diederik Boer, die het doel in de KNVB-beker mag verdedigen, Anwar El Ghazi, Jairo Riedewald en Stefano Denswil.
Vitesse, de nummer twaalf van de eredivisie, startte met een zeer aanvallend concept tegen Ajax en voerde de druk direct op. Grote man bij de Arnhemmers was Bertrand Traoré, die twee keer (22′ en 57′) zwak ingrijpen van Joël Veltman wist at te straffen. De andere Vitesse-treffers werden gemaakt door Zakaria Labyad (fenomenaal schot in de 45e minuut) en door Valeri Kazaisjvili (60′). Tot grote frustratie van Frank de Boer (hij won als coach nog nooit de beker) stelde Ajax daar totaal niets tegenover. Ajax kwam slechts tot éé schamel schotje op doel in de hele wedstrijd!
Ajax-Vitesse 0-4 (0-2)
22. Traoré
45. Labyad
58. Traoré
60. Qazaishvili
Opstelling Ajax: Boer; Van Rhijn (76. Ligeon), Veltman, Denswil, Viergever (58. Andersen); Klaassen, Riedewald, Serero; El Ghazi, Milik en Kishna
Opstelling Vitesse: Room, Wallace (‘5 Diks), Kashia, Van der Heijden, Achenteh, Qazaishvili, Vejinovic, Propper (’80 Leerdam), Ibarra, Traoré (’66 McEachran), Labyad
Scheidsrechter: Bas Nijhuis
Kaarten: Geel: Achenteh (Vitesse)
Toeschouwers: 35835
